FOTOVOLTAİK SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE’NİN EN UZMAN KADROSU

KURUMSAL / Yönetim Kurulu

Muammer Kabaçam

Şirket kurucu ortağımız olan Muammer Kabaçam, ortaöğrenimini İzmir Amerikan Koleji ve İzmir Özel Türk Fen Lisesi’nde bitirmiştir.

Berlin Teknik Üniversitesi’nde elektrik-elektronik ve makine mühendisliği bölümlerini bitirdikten sonra, aynı üniversitede fotovoltaik sistemler üzerine yüksek lisans yapmıştır. 

Fotovoltaik sektörünün dünyaca ünlü firmaları olan Photovoltaik-Institut Berlin ve Solon’da güneş panellerinin ar-ge, üretim ve kalite kontrolünde çalışmıştır.

Sektörün bir başka devi olan Conergy’de kalite kontrol ve proje müdürlüğü yapmıştır. Sektörde 400 MWp’e varan üretim, kalite kontrol ve satın alma tecrübesi ile Aegean Solar’da teknik işler müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Yiğit Cin

Şirket kurucu ortağımız olan Yiğit Cin, orta ve lise öğrenimini İzmir Amerikan Koleji’nde bitirmiştir.

Çalışma hayatına uluslararası bir denetim ve danışmanlık firması olan Baker Tilly Güreli YMM A.Ş.’de vergi denetmeni olarak başlamıştır.

Daha sonra finans sektöründe 4 büyükler olarak bilinen denetim ve danışmanlık firmalarından  KPMG Yetkin YMM A.Ş.’de uzman vergi denetmeni olarak çalışmıştır.

Çalışma hayatı boyunca pekçok farklı sektörde faaliyet gösteren firmalarda edinmiş olduğu denetim, danışmanlık ve yönetim tecrübeleri ile Aegean Solar’da şirket müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Tüm Hakkı Saklıdır © AEGEAN SOLAR ENERJİ
Bilkom Bilgi İşlem Ltd. Şti.